Program

Przedstawiamy przykładowe tematy szkoleń, które dla Was przygotowaliśmy:

  • Praca zespołowa i kooperacja

Działalność firm, urzędów i innych instytucji, które skupiają w swoim środowisku więcej niż kilku pracowników wiąże się ze złożonością procesu pracy. W zależności od rodzaju działalności i potrzeb, pracodawcy decydują się na wydzielenie z procesu pracy zadań i czynności, które powierzają pracy zespołowej. Im większy zespół współpracujących w ramach grupy, tym trudniejszy do zachowania proces kooperacji. Dlaczego pracodawcy decydują się na taką formę pracy? Jak wpływa to na całkowity jej proces? Kto przejmuje odpowiedzialność w grupie? Czy kooperacja jest kluczem do sukcesu? Na te oraz inne pytania związane z tematem odpowiemy na warsztatach.

  • Human Resources

Dla nowych, młodych  i niedoświadczonych pracowników zarządzanie zasobami ludzkimi to skomplikowany i złożony proces, który składa się z wielu działań. Kiedy słyszymy o dziale HR na myśl przychodzą nam duże firmy i korporacje, które aby zapewnić sprawne funkcjonowanie instytucji zatrudniają wielu specjalistów z tej dziedziny. Czym w praktyce zajmuje się dział HR? A może zajmujesz się nieświadomie zadaniami HR-owca w swojej firmie? Czym jest twardy oraz miękki HR? Na jakie zarobki można liczyć w tym dziale? Przyjdź na zajęcia i dowiedz się więcej.

  • Przemawianie publiczne

Wystąpienia publiczne są elementem procesu autoprezentacji, dla wielu osób wiąże się to z ogromnym stresem. Są jednak osoby, które całkiem dobrze sobie z tym radzą. Przemawianie przed grupą ludzi wymaga przygotowania m.in. emocjonalnego, merytorycznego, prawidłowej postawy. Ważnym elementem każdego wystąpienia jest również zachowanie prawidłowej mowy niewerbalnej. Czy da się przełamać lęk komunikacyjny? Jak stać się dobrym mówcą? Czy brak wprawy i zbytnia powaga mogą w tym przeszkodzić? Podczas warsztatów przedstawimy teorię i zajmiemy się praktyką.

  • Twój pierwszy start-up

Istnieje wiele definicji start-upu i każdy przedsiębiorca chcąc nazwać swoje nowe przedsięwzięcie tym mianem, bez problemu dobierze je tak by się z tego wywiązać. Sart-up jest pewnego rodzaju okresem testowym, w trakcie którego pomysł na biznes powinien się sprawdzić bądź nie. Tak więc, co zrobić aby nasz pomysł na biznes odniósł sukces? Co determinuje niepowodzenie wśród start-upów? Jak dobrze zbadać rynek? Dowiedz się i dołącz do dyskusji projektowej.

  • Jak nie być dzbanem? 

Słowo „dzban” zostało wybrane Młodzieżowym Słowem Roku 2018 i w języku potocznym ma wiele znaczeń. Najczęściej przyjmuje się, że „dzbanem” nazywana jest osoba, która zrobiła coś głupiego. Na tych warsztatach wspólnie przedyskutujemy definicję „dzbana” i dostaniemy wskazówki jak nim nie zostać w środowisku formalnym, zarówno biznesowym jak i politycznym. Środowiskowy savoir-vivre w praktyce.

  • Kariera zawodowa

Każda praca buduje ścieżkę Twojej kariery zawodowej, bez znaczenia w jakim miejscu i sektorze. Pracując nabywasz doświadczenie, które może pomóc Ci wybrać ścieżkę kariery i ją kształtować. Ścieżek do wyboru jest wiele, możesz choćby rozwijać się w urzędzie, korporacji zdobywając awanse na kolejne stanowiska, albo też założyć własną działalność i stojąc na jej czele kształtować swoją karierę poprzez pozycjonowanie przedsiębiorstwa na rynku. Jakie są wady i zalety każdej z tych ścieżek? Którą drogę wybrać? Czy warto pracować „na własny rachunek”? Na te i inne pytania związane z karierą będziesz potrafił odpowiedzieć po warsztatach.

  • Spotkanie z Prezesem 

Osoby, które stoją na czele instytucji, organizacji, stowarzyszenia w dużej mierze oddane są bezwarunkowo zadaniom, które im powierzono. Stanowisko prezesa z założenia zajmują założyciele oraz powołani na to stanowisko doświadczeni pracownicy, także z naboru zewnętrznego, którzy swoją pracą i postawą, a często i życiem prywatnym godnie reprezentują interesy firmy. Jaka odpowiedzialność spoczywa na Prezesie? Jakie są fakty i mity na temat pracy Prezesa? Czy Prezes pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny i 365 dni w roku? A może jest pytanie, które chciałbyś zadać sam? Poznajmy je na bezpośrednim spotkaniu z Prezesem.

  • Poker face

Zastanawialiście się kiedyś nad tajnikami gier karcianych? Co kryje się pod twarzą pokerowych mistrzów, czy wygrana jest kwestią szczęścia? A może wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych? Zdobądź wiedzę , którą wykorzystasz nie tylko w grze, a w życiu zawodowym i osobistym. Warsztaty zostaną przeprowadzone pod okiem eksperta, który aktualnie współpracuje z Faraz Jaka, czołowym amerykańskim pokerzystą, oraz pracuje nad własnym startupem związanym ze szkołą mindgames. Teraz to Ty będziesz rozdawać karty.